O nas

lek. wet. Małgorzata Smoczyńska

behawiorysta

Jestem lekarzem weterynarii i behawiorystą – to pod moim okiem pracujesz ze swoim psem. Ukończyłam Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR w Krakowie. Od samego początku skupiłam się na Medycynie Behawioralnej Psów.

Nieustannie poszerzam wiedzę i kompetencję, w efekcie wypracowałam autorską metodę pracy z zaburzeniami behawioralnymi psów. 

Od dziecka jestem mocno związana ze światem zwierząt. Najpierw byłam wolontariuszką w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt “REKSIO” w Bielsku-Białej, gdzie zrodziła się moja miłość do adopciaków. Praca z psami “po przejściach” choć bywa bardzo trudna daje mi ogromną satysfakcję. Uwielbiam widok szczęśliwych psów, które ponownie zaczynają ufać człowiekowi.

Moja metoda

Każdy człowiek i pies jest inny, dlatego korzystam z wielu metod równocześnie, aby stworzyć wyjątkową recepturę dostosowaną do indywidualnych potrzeb właściciela, psa i pozostałych domowników. Człowiek pełni niezwykle istotną rolę w życiu psa, dlatego też duży nacisk kładę na zrozumienie właściciela i uczę jak używać emocji jako narzędzi. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę z zakresu weterynarii, zoopsychologii i psychologii człowieka łącząc je również z coachingiem i boetyką.

Prywatnie

Jestem żoną wspaniałego mężczyzny i właścicielką dwóch adoptowanych psów. W wolnych chwilach uwielbiam się zagłębiać w temat człowieka i zwierząt w Biblii. Fascynuje mnie ilość faktów naukowych szczególnie w psychologii i behawiorystyce, które odkrywam na kartach tej księgi. Poza tym dużo czytam książek, a w ramach aktywnego spędzania czasu lubię rodzinne wycieczki, podróże i jazdę konną.

Od kogo się uczę?

  • Tuukka Nikola
  • Tom Davis
  • Robert Cabral
  • Larry Krohn
  • Jeff Gelman
  • Joel Beckman
  • Psy – najlepsi nauczyciele

“Wierzę, że wszystko co jest pomiędzy człowiekiem a psem opiera się na wzajemnym zaufaniu.”

Piotr Smoczyński

W Ekipie Rodzinnego Psa trzymam wszystko na swoim miejscu od strony zaplecza firmy. Razem z Forestem i Jimmym pilnujemy (między spacerami) naszej strony www, social mediów i pierwszego kontaktu z klientami.

Przygotowuję nowe materiały do eUniwersytetu Rodzinnego Psa gdzie znajdziesz nasze kursy on-line:

Przeprowadzam testy produktów, które po spełnieniu naszych bardzo wymagających oczekiwań trafiają do oferty Sklepu Rodzinnego Psa. Dzięki temu wszystko co znajdziesz w Sklepie możemy z dumą określić jako ,,Polecane przez BEHAWIORYSTĘ

Poznaj naszych przewodników po psim świecie

Forest

Mix w typie Amstaffa/Cane Corso w wieku około 8 lat. Adoptowany ze schroniska w Bielsku-Białej. Pies z bagażem doświadczeń. Kiedy do nas trafił miał długą listę problemów m.in.: strach przed psami, głośnymi dźwiękami, nowymi miejscami, jazdą samochodem, lęk separacyjny. Ponad 40 kg wyjącego, szczekającego i demolującego mieszkanie psa podczas naszej nieobecności. Miał bardzo duże problemy z opanowywaniem emocji. Był kilkukrotnie adoptowany i systematycznie wracał do schroniska. Najtrudniej było zdobyć jego zaufanie. U nas przeszedł skuteczną resocjalizację i teraz prowadzi szczęśliwe życie. Obecnie pomaga mi w pracy, w resocjalizacji psów, które nie radzą sobie z przedstawicielami swojego gatunku.

Forest uwielbia jeść i szarpać się z kimś zabawką. Lubi spacery i tarzanie w trawie. Jest towarzyski i opiekuńczy przy innych zwierzętach (np. kociętach), a jednocześnie potrafi być wychowawczy i dyscyplinujący, dzięki czemu sprawdza się idealnie jako psi nauczyciel.

Jimmy

Jimmy – 2 letni mix w typie border collie. Adoptowany z Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Znaleziony przez ludzi na chodniku jako jeszcze ślepy i z pępowiną. Wykarmiony przez przybraną mamę sznaucerkę razem z jej miotem. Mimo niezbyt przyjemnego startu daliśmy mu dom i zaprosiliśmy do wspólnej przygody zwanej życiem.

Kocha bieganie i piłeczki. Warunki pogodowe i ilość przebytych kilometrów nie mają dla niego znaczenia – regeneruje się w 2 minuty. Jest bardzo aktywny i chętny na pracę z człowiekiem. Potrafi odpoczywać, ale nie musi – chętnie wyjdzie na spacer o każdej porze dnia i nocy. Jest energetycznym przeciwieństwem Foresta, choć potrafi go czasem zarazić głupawką. Szybko zaskarbia sobie serca innych ludzi, szczególnie dzieci. Jest bardzo towarzyski. Chętnie poznaje inne psy, a tym nieśmiałym z powodzeniem dodaje odwagi podczas resocjalizacji domowych.

Klienci o nas

“Polecamy z całego serducha wszystkim opiekunom adopciaków (i nie tylko:)). Wystarczyło tylko kilka wizyt Gosi, żeby całkowicie zmienić naszą relację z psiakiem i idące za tym jego zachowanie.”

Berenika Teter i Henio

“Pani Gosia jest wspaniała specjalistką. Podczas wizyty wszyscy czuli się komfortowo a problemy, które spędzały nam sen z powiek okazały się do rozwiązania”

Zofia Zawadzińska i Diesel

“Gorąco polecam. Gosia jest niezwykle zaangażowana i oddana swojej pracy przy tym ma duża wiedze! Mamy problem z socjalizowaniem kotów z psem, po pierwszej wizycie Gosi był progres. Przed nami dużo pracy ale dostaliśmy cenne uwagi, które na pewno wykorzystamy.”

Malwina zięba i Lulu