Najczęściej zadawane pytania

Pytania ogólne

Kiedy mogę skorzystać z usług psiego behawiorysty?

Przede wszystkim jeśli myślisz, że Twój pies ma problemy behawioralne – w takiej sytuacji pilna konsultacja jest konieczna. 

Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swojego psa lub przygotować się do kupna/adopcji to również dobry moment na konsultację.

Czy konsultacje polegają na naukach komend?

Jeśli komendy mają pomóc w przepracowywaniu konkretnych zachowań u psa to jak najbardziej. Natomiast nie zajmujemy się typowym szkoleniem psów. Specjalizujemy się w wypracowywaniu zaburzeń behawioralnych i edukowaniu z zakresu psychologii i psich zachowań. Na szkolenia posłuszeństwa i nauki komend odsyłamy do zaprzyjaźnionych szkół.

Czy pracujemy z psami “trudnymi”: agresywnymi do ludzi i zwierząt, reaktywnymi, skrajnie lękliwymi?

Specjalizujemy się w pracy z trudnymi i skrajnymi przypadkami. Dotychczas z powodzeniem przeprowadziliśmy terapię behawioralną na różnych psach. W niektórych przypadkach proponuje Resocjalizację Domową.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Konsultacje indywidualne zaczynamy w domu, w którym mieszka pies. Natomiast kolejne spotkania umawiamy w zależności od potrzeb i występujących problemów w miejscach, które dadzą nam największe możliwości do ich przepracowania.

Miejsce lokalizacji zależy też od rodzaju usługi z której chcesz skorzystać -> zobacz wszystkie USŁUGI.

Czy jest wymagana zaliczka przy rezerwacji terminu?

Tak. Wszystkie szczegóły odnośnie rezerwacji i płatności znajdziesz w opisach każdej z USŁUG.

Jak daleko dojeżdżamy na konsultację?

Pracujemy głównie w Krakowie i w miejscowościach okolicznych.
Jesteśmy gotowi dojechać wszędzie. Natomiast należy pamiętać o tym, że im dalej tym wyższe koszty. Jeśli jesteś z daleka skontaktuj się i pomyślimy nad odpowiednim rozwiązaniem.

Jakie są dostępne metody płatności?
  • przelew tradycyjny
  • BLIK na numer telefonu
  • gotówka (konsultacja domowa /resocjalizacja /spacer /seminarium)

Pierwsza konsultacja behawioralna

Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie odbywa się w domu, w którym mieszka pies. Pies we własnym domu czuje się najpewniej i najbezpieczniej więc najlepiej pokaże swój charakter i temperament. Umożliwi to dobranie właściwej metody działania.

Rozmawiamy na temat psa, dotychczasowej pracy i problematycznym zachowaniu. Dowiesz się o naturalnych zachowaniach psów, języku komunikacji i potrzebach psa.

W międzyczasie obserwujemy zachowanie psa. Prezentowane przez psa zachowania na bieżąco omawiamy. Pokazujemy jak reagować na konkretne zachowania Twojego psa.

Ile trwa i ile kosztuje pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie zwykle trwa ok. 3h. Czas zależy od ilości psów w domu, z którymi mamy pracować, od wiedzy, doświadczenia i zaangażowania domowników, rodzaju problemu z jakim zgłasza się właściciel i chęci współpracy psa. Może trwać krócej a może się wydłużyć. Tempo działania jest dostosowane zarówno do właścicieli jak i psa. 

Podana cena jest ceną za godzinę pracy. Całkowity koszt konsultacji zależy od ostatecznej długości jej trwania oraz lokalizacji. Informację o aktualnej cenie znajdziesz tutaj.

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie?

Po umówieniu konsultacji otrzymasz wszystkie informacje:

  • formularz przed konsultacją do wypełnienia
  • informacje o płatności (w tym o zaliczce)
  • szczegółową instrukcję jak się przygotować

Przygotuj:

  • Listę pytań odnośnie swojego psa
  • Książeczkę zdrowia psa
  • Ulubione przysmaki swojego psa
  • Ulubione zabawki psa
  • Obrożę/szelki, smycz i kaganiec (jeśli pies jest agresywny)
  • Zebrane informacje od poprzednich behawiorystów jeśli była wcześniej podejmowana taka współpraca
  • Nagraj filmy pokazujące problematyczne zachowania psa
Czy pierwsze spotkanie musi być takie długie?

Pierwsze spotkanie jest bazą do całej pracy z psem, która ma opierać się na zrozumieniu psa, a nie realizowaniu uogólnionych instrukcji, które zazwyczaj nie rozwiązują problemów behawioralnych.

Podczas pierwszej konsultacji omawiamy tematy od ogólnego rozumienia psów do konkretnych problemów psa z którym pracujemy. W efekcie właściciel może zrozumieć swojego psa i zbudować z nim relację opartą o zaufanie. 

Kolejne konsultacje behawioralne

Jak wyglądają kolejne spotkania?

Spotkania są dostosowywane do potrzeb psa i właściciela dlatego każde spotkanie jest inne. Na kolejnych spotkaniach analizujemy dotychczasową pracę, sprawdzamy co przyniosło efekty, co było nieskuteczne, co było wprowadzane właściwie a co jest do zmiany i wprowadzamy te zmiany w odpowiedzi na postępy psa. Jeśli trzeba dodajemy kolejne elementy, innym razem wycofujemy lub modyfikujemy wcześniej wprowadzone.

Jak przygotować się na kolejne spotkania?

Na koniec każdego spotkania rozmawiamy o tym, co będzie potrzebne na kolejne spotkanie. Wszystko będziesz wiedzieć na bieżąco.

Ile trwają kolejne spotkania?

W zależności od potrzeb. Zwykle ok. 1,5-2h. Na koniec spotkania ustalamy termin i cel kolejnego spotkania i szacujemy potrzebny czas.

Jak często odbywają się spotkania?

Częstotliwość spotkań jest ustalana na podstawie pierwszego spotkania i może ulec zmianie w trakcie pracy. Bierzemy pod uwagę sytuację psa oraz potrzeby właścicieli. 

Niektórzy chcą się widzieć częściej inni mają motywację, żeby dłużej pracować samodzielnie. Dostosowujemy to indywidualnie.

Jeśli zależy Ci na częstszych spotkaniach to już na pierwszej wizycie możemy zarezerwować kolejne terminy.

Czy pomagamy doraźnie pomiędzy spotkaniami?

Jeśli potrzebujesz pomocy doraźnej,

  • bo coś Cię niepokoi,
  • potrzebujesz się dopytać,
  • chcesz się upewnić czy wykonujesz zalecenia prawidłowo,

a do naszego kolejnego spotkania jest jeszcze trochę czasu możesz skorzystać z konsultacji telefonicznej.

Inne pytania o pracę z psami

Ile spotkań potrzeba, żeby pozbyć się problematycznych zachowań psa?

Ilość potrzebnych spotkań zależy od problemu psa oraz zaangażowania właściciela.

W trakcie współpracy dajemy wskazówki, ustalamy strategię działania i pomagamy dostosować plan pracy do konkretnego psa i rodzaju problemu.

Skuteczność i efekt końcowy zależy od zaangażowania właściciela, który z psem pracuje na co dzień według wskazówek.

Ile spotkań potrzeba, żeby zobaczyć efekty pracy?

Zwykle poprawę zachowania psa widać od razu na pierwszym spotkaniu przy właściwie dobranej metodzie .  Oczywiście postępy zależą w dużej mierze od rodzaju i wielkości problemu.

Zmiany te potrzebują konsekwentnej i regularnej pracy – bez niej efekty szybko znikną.

Czy prowadzimy zajęcia w grupie psów?

Jeśli pies ma problem z kontaktami z innymi psami jednym z etapów naszej współpracy jest spacer socjalizacyjny z jednym z naszych psów.

Organizujemy również Spacery z Rodzinnym Psem w niewielkiej grupie psów.

Jeśli jest potrzeba lub chęć pracy w grupie innych psów odsyłam na zajęcia grupowe do zaprzyjaźnionych okolicznych szkół dla psów.

Klienci o nas

“Polecamy z całego serducha wszystkim opiekunom adopciaków (i nie tylko:)). Wystarczyło tylko kilka wizyt Gosi, żeby całkowicie zmienić naszą relację z psiakiem i idące za tym jego zachowanie.”

Berenika Teter i Henio

“Pani Gosia jest wspaniała specjalistką. Podczas wizyty wszyscy czuli się komfortowo a problemy, które spędzały nam sen z powiek okazały się do rozwiązania”

Zofia Zawadzińska i Diesel

“Gorąco polecam. Gosia jest niezwykle zaangażowana i oddana swojej pracy przy tym ma duża wiedze! Mamy problem z socjalizowaniem kotów z psem, po pierwszej wizycie Gosi był progres. Przed nami dużo pracy ale dostaliśmy cenne uwagi, które na pewno wykorzystamy.”

Malwina zięba i Lulu